نگارش و چاپ مقالات کنفرانس رشته مهندسی برق

در این مطلب آموزشی از سایت موسسه ژورنال یاب ، قصد داریم تا نحوه نگارش مقالات برق را توضیح دهیم. اگر رشته شما برق بوده و به‌عنوان دانشجوی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا می‌خواهید برای اولین بار موضوعی را انتخاب کنید و مقاله علمی پژوهشی، مقاله کنفرانسی یا مقالات ISI برق بنویسید، این پست از موسسه ژورنال یاب را مطالعه کنید.

برای دریافت لیست کامل مجلات علمی پژوهشی مهندسی برق و کامپیوتر با ما در تماس باشید.

انتخاب موضوع برای نگارش مقالات برق

برای انتخاب موضوع توجه کنید که گرایش‌ها و کاربردهای رشته مهندسی برق بسیار وسیع است. موضوعاتی مانند مدارها و شبکه‌ها، سیستم کنترل، الکترونیک قدرت، مدارهای ولتاژ بالا، ریزپردازنده‌ها، پردازش سیگنال، پردازش تصویر و غیره ازجمله موضوعات مختلفی هستند که در گرایش‌های رشته مهندسی برق (الكترونیك، مخابرات، قدرت و كنترل) موردبررسی و تحلیل قرار می‌گیرند. در هر یک از این موضوعات، زمینه‌های متعدد تحقیقاتی وجود دارند.

لیست مجلات علمی پژوهشی اقتصاد کشاورزی
ادامه مطلب

با توجه به این‌که دامنه تحقیقات در رشته برق بسیار گسترده است، برای شروع نخست یک دامنه و حوزه پژوهشی را انتخاب کنید. شما می‌توانید از اساتید خود بخواهید تا شما را در انتخاب موضوع راهنمایی کنند. آن‌ها معمولاً چند مقاله جدید از مجلات معتبر را به شما معرفی خواهند کرد. نیازی به مطالعه کامل این مقالات نیست. فقط چکیده مقالات را به‌صورت سطحی مطالعه کنید تا ببینید که آیا به آن موضوع علاقه‌مند هستید یا نه.

اگر شما به استاد خود دسترسی نداشتید، به سایت معتبرترین مجلات برق مراجعه کنید (ISSN، ایمپکت فاکتور، Sjr و h-index تعیین‌کننده اعتبار مجلات هستند). جدیدترین مقالات را دانلود کرده و به‌صورت سطحی مطالعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انجام شبیه سازی مقالات برق با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

 سپس با توجه به علاقه و دانش خود یک یا دو مقاله مرتبط را انتخاب کنید. همواره انجام تحقیق، نگارش مقاله و پایان نامه زمان‌بر بوده و تاثیر بسزایی در ادامه مسیر کاری و تحصیلی شما دارد؛ بنابراین علاقه نقش مهمی در انتخاب موضوع و مقاله بیس دارد.

اگر قبلاً حوزه پژوهشی خود را مشخص کردید، بهتر است با اساتیدی که در حوزه پژوهشی موردعلاقه شما کار کرده و مقاله منتشر کرده‌اند، صحبتی داشته باشید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا سریع‌تر متوجه شوید که چگونه نویسنده مقاله آن تحقیق را انجام داده تا بتوانید آن زمینه تحقیقاتی را دنبال کنید.

نمونه مقالات علمی پژوهشی
ادامه مطلب

اگر به دنبال لیست مجلات علمی پژوهشی مهندسی صنایع می گردید این مطلب را مطالعه کنید.

نگارش مقالات برق

بعد از انتخاب مقاله بیس، آن را با دقت و با جزئیات کامل مطالعه کنید. هر بخش از مقاله، که برای شما ابهام داشت، آن بخش را بارها بخوانید و به ارجاعات بیان شده در مقاله بیس مراجعه کنید. آن‌قدر مقاله را دقیق مطالعه کنید که درواقع سوار بر موضوع باشید تا بتوانید ایده‌ای جدید برای مقاله خود ارائه دهید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا محدودیت‌هایی که در مقاله وجود دارد را متوجه شده و برای بهبود آن بتوانید راه‌حلی ارائه دهید.

همچنین با بیان سوالاتی مانند کاربرد این مقاله بیس چیست؟ ایده بیان شده در مقاله بیس در موقعیت و منطقه فرضی شما کاربرد دارد؟ آیا می‌توان این ایده را با روش دیگری بهبود داد؟ آیا می‌شود این ایده را با مقاله دیگری تلفیق کرد؟ درنهایت، شما با بیان چنین سوالاتی موفق خواهید شد تا موضوعی جدید برای تحقیق انتخاب کرده و نتایج کار پژوهشی خود را در قالب یک مقاله نوشته و منتشر کنید.

نگارش مقاله در رشته‌های مختلف اصول و ساختار خاص خود را دارد. در پست “چگونه مقاله بنویسیم؟” در مورد اصول مقاله نویسی به‌طور مفصل توضیح داده شده است. برای این که بتوانید یک مقاله نویس موفق در رشته خود شوید، این پست از موسسه ژورنال یاب را مطالعه کنید.

برای نگارش مقالات مهندسی صنایع ، این مطلب می تواند به شما کمک کند.

چاپ مقاله علمی پژوهشی برق

برای چاپ مقاله برق یکی از مجلات معرفی شده در صفحه “لیست مجلات علمی پژوهشی برق و کامپیوتر” را انتخاب کنید. بدین ترتیب شما می‌توانید از مزایای چاپ مقاله در رزومه کاری و تحصیلی خود استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تبدیل مقاله به کتاب با ما تماس بگیرید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید