مزایای انجام شبیه سازی در رشته برق

مزایای انجام شبیه سازی در رشته برق

در این مطلب آموزشی از سایت موسسه ژورنال یاب ، قصد داریم تا نحوه نگارش مقالات برق را توضیح دهیم. اگر رشته شما برق بوده و به‌عنوان دانشجوی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا می‌خواهید برای اولین بار موضوعی را انتخاب کنید و مقاله علمی پژوهشی، مقاله کنفرانسی یا مقالات ISI برق بنویسید، این پست از موسسه ژورنال یاب را مطالعه کنید.

برای دریافت لیست کامل مجلات علمی پژوهشی مهندسی برق و کامپیوتر با ما در تماس باشید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

انتخاب موضوع برای نگارش مقالات برق

برای انتخاب موضوع توجه کنید که گرایش‌ها و کاربردهای رشته مهندسی برق بسیار وسیع است. موضوعاتی مانند مدارها و شبکه‌ها، سیستم کنترل، الکترونیک قدرت، مدارهای ولتاژ بالا، ریزپردازنده‌ها، پردازش سیگنال، پردازش تصویر و غیره ازجمله موضوعات مختلفی هستند که در گرایش‌های رشته مهندسی برق (الكترونیك، مخابرات، قدرت و كنترل) موردبررسی و تحلیل قرار می‌گیرند. در هر یک از این موضوعات، زمینه‌های متعدد تحقیقاتی وجود دارند.

با توجه به این‌که دامنه تحقیقات در رشته برق بسیار گسترده است، برای شروع نخست یک دامنه و حوزه پژوهشی را انتخاب کنید. شما می‌توانید از اساتید خود بخواهید تا شما را در انتخاب موضوع راهنمایی کنند. آن‌ها معمولاً چند مقاله جدید از مجلات معتبر را به شما معرفی خواهند کرد. نیازی به مطالعه کامل این مقالات نیست. فقط چکیده مقالات را به‌صورت سطحی مطالعه کنید تا ببینید که آیا به آن موضوع علاقه‌مند هستید یا نه.

اگر شما به استاد خود دسترسی نداشتید، به سایت معتبرترین مجلات برق مراجعه کنید (ISSN، ایمپکت فاکتور، Sjr و h-index تعیین‌کننده اعتبار مجلات هستند). جدیدترین مقالات را دانلود کرده و به‌صورت سطحی مطالعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انجام شبیه سازی مقالات برق با ما تماس بگیرید.

 سپس با توجه به علاقه و دانش خود یک یا دو مقاله مرتبط را انتخاب کنید. همواره انجام تحقیق، نگارش مقاله و پایان نامه زمان‌بر بوده و تاثیر بسزایی در ادامه مسیر کاری و تحصیلی شما دارد؛ بنابراین علاقه نقش مهمی در انتخاب موضوع و مقاله بیس دارد.

اگر قبلاً حوزه پژوهشی خود را مشخص کردید، بهتر است با اساتیدی که در حوزه پژوهشی موردعلاقه شما کار کرده و مقاله منتشر کرده‌اند، صحبتی داشته باشید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا سریع‌تر متوجه شوید که چگونه نویسنده مقاله آن تحقیق را انجام داده تا بتوانید آن زمینه تحقیقاتی را دنبال کنید.

اگر به دنبال لیست مجلات علمی پژوهشی مهندسی صنایع می گردید این مطلب را مطالعه کنید.

نگارش مقالات برق

بعد از انتخاب مقاله بیس، آن را با دقت و با جزئیات کامل مطالعه کنید. هر بخش از مقاله، که برای شما ابهام داشت، آن بخش را بارها بخوانید و به ارجاعات بیان شده در مقاله بیس مراجعه کنید. آن‌قدر مقاله را دقیق مطالعه کنید که درواقع سوار بر موضوع باشید تا بتوانید ایده‌ای جدید برای مقاله خود ارائه دهید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا محدودیت‌هایی که در مقاله وجود دارد را متوجه شده و برای بهبود آن بتوانید راه‌حلی ارائه دهید.

همچنین با بیان سوالاتی مانند کاربرد این مقاله بیس چیست؟ ایده بیان شده در مقاله بیس در موقعیت و منطقه فرضی شما کاربرد دارد؟ آیا می‌توان این ایده را با روش دیگری بهبود داد؟ آیا می‌شود این ایده را با مقاله دیگری تلفیق کرد؟ درنهایت، شما با بیان چنین سوالاتی موفق خواهید شد تا موضوعی جدید برای تحقیق انتخاب کرده و نتایج کار پژوهشی خود را در قالب یک مقاله نوشته و منتشر کنید.

نگارش مقاله در رشته‌های مختلف اصول و ساختار خاص خود را دارد. در پست “چگونه مقاله بنویسیم؟” در مورد اصول مقاله نویسی به‌طور مفصل توضیح داده شده است. برای این که بتوانید یک مقاله نویس موفق در رشته خود شوید، این پست از موسسه ژورنال یاب را مطالعه کنید.

برای نگارش مقالات مهندسی صنایع ، این مطلب می تواند به شما کمک کند.

چاپ مقاله علمی پژوهشی برق

برای چاپ مقاله برق یکی از مجلات معرفی شده در صفحه “لیست مجلات علمی پژوهشی برق و کامپیوتر” را انتخاب کنید. بدین ترتیب شما می‌توانید از مزایای چاپ مقاله در رزومه کاری و تحصیلی خود استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تبدیل مقاله به کتاب با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

افزودن دیدگاه

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.